Skip to content
We are a third-party reseller and are not affiliated with, endorsed or sponsored by any brand that we resell. All trademarks, trade names are the property of their respective owners. Displayed trademarks are used only for identification. Learn More.
We are a third-party reseller. Learn more.

Christmas Food & Snacks

Buc-ee's Christmas snacks and sweet treats, including peppermint and cinnamon taffy, praline pecans, Beaver Nuggets, jerky, and gift-basket favorites.

Filters

Buc-ee's Candied Jalapenos

Original price $12.95 - Original price $12.95
Original price
$12.95
$12.95 - $12.95
Current price $12.95
20.0oz | $0.65 / oz
In stock

Experience a unique fusion of sweetness and heat with Candied Jalapeños. Made from the freshest jalapeño peppers, that undergo a special candying p...

View full details
Original price $12.95 - Original price $12.95
Original price
$12.95
$12.95 - $12.95
Current price $12.95
20.0oz | $0.65 / oz

Buc-ee's Original BBQ Sauce

Original price $6.95 - Original price $6.95
Original price
$6.95
$6.95 - $6.95
Current price $6.95
20.0oz | $0.35 / oz
In stock

Bring the legendary taste of the ultimate Texas road trip straight to your backyard! If you've ever sunk your teeth into a chopped brisket sandwi...

View full details
Original price $6.95 - Original price $6.95
Original price
$6.95
$6.95 - $6.95
Current price $6.95
20.0oz | $0.35 / oz

Buc-ee's BBQ Rub

Original price $6.95 - Original price $6.95
Original price
$6.95
$6.95 - $6.95
Current price $6.95
5.5oz | $1.26 / oz
In stock

BBQ Rub — a perfect blend of spices and seasonings crafted for meat enthusiasts. Elevate the flavors of your barbecued meats with this expe...

View full details
Original price $6.95 - Original price $6.95
Original price
$6.95
$6.95 - $6.95
Current price $6.95
5.5oz | $1.26 / oz

Buc-ee's Ground House Blend Medium Roast Coffee

Original price $16.95 - Original price $16.95
Original price
$16.95
$16.95 - $16.95
Current price $16.95
12.0oz | $1.41 / oz
In stock

Wake up and smell the Texas-sized excellence! Buc-ee's Ground House Blend Medium Roast Coffee delivers that perfect balance of bold character and s...

View full details
Original price $16.95 - Original price $16.95
Original price
$16.95
$16.95 - $16.95
Current price $16.95
12.0oz | $1.41 / oz

Buc-ee's 12 K-Cups House Blend Medium Roast Coffee

Original price $15.95 - Original price $15.95
Original price
$15.95
$15.95 - $15.95
Current price $15.95
12.0item | $1.33 / item
In stock

Experience the balanced flavors of House Blend Medium Roast Coffee, conveniently packaged in 12 single-serving K-Cups. These K-Cups are compa...

View full details
Original price $15.95 - Original price $15.95
Original price
$15.95
$15.95 - $15.95
Current price $15.95
12.0item | $1.33 / item

Buc-ee's Cosmic Pops

Original price $4.95 - Original price $4.95
Original price
$4.95
$4.95 - $4.95
Current price $4.95
1.5oz | $3.30 / oz
Out of stock

You might discover a different universe with Cosmic Pops. There are 4 flavors: Cotton Candy Lemon Lime Cherry Cola Orange Cream During hot times ...

View full details
Original price $4.95 - Original price $4.95
Original price
$4.95
$4.95 - $4.95
Current price $4.95
1.5oz | $3.30 / oz
Sold out

Buc-ee's Overbites Chocolate

Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
4.0oz | $1.99 / oz
Out of stock

Over 1/4 pound of goodness! Craving something sweet, smooth, and dangerously delicious? Buc-ee’s Overbites are the perfect bite-sized treats for ch...

View full details
Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
4.0oz | $1.99 / oz
Sold out

Authentic Buc-ee's Christmas Food, Snacks, and Sweet Treats

Stock the pantry, fill the stockings, and build gift baskets with Buc-ee's snacks that fit the season. This collection gathers peppermint and cinnamon saltwater taffy, mints, peanut brittle, praline and cinnamon pecans, Beaver Nuggets, caramel popcorn, cookies, jerky, and pantry favorites like Apple Maple Bacon Jam, plus Buc-ee's coffee.

At a Glance:

  • Sweet treats include peppermint and cinnamon taffy and mints, peanut brittle, Pecan Log, Mini Cinnamon Churro Cookies, and Beaver Buddies Animal Cookies.
  • Crunchy favorites include Praline Pecans, Cinnamon Pecans, Cinnamon Sweet and Sea Salted Caramel Beaver Nuggets, and Caramel Popcorn.
  • Savory gifts include Snack Stix, beef jerky, BBQ Sauce and BBQ Rub, Candied Jalapenos, and Apple Maple Bacon Jam.
  • The Nuggets and Nug-ee's Variety Bundle ($52.95) and House Blend coffee make easy gift-basket anchors.
  • Many items are under $15 and also appear in Stocking Stuffers.
  • Sold by Texas Snax, an independent Texas reseller of authentic Buc-ee's merchandise. Texas Snax is not affiliated with or endorsed by Buc-ee's.