Skip to content
We are a third-party reseller and are not affiliated with, endorsed or sponsored by any brand that we resell. All trademarks, trade names are the property of their respective owners. Displayed trademarks are used only for identification. Learn More.
We are a third-party reseller. Learn more.

Christmas Food & Snacks

Buc-ee's Christmas snacks and sweet treats, including peppermint and cinnamon taffy, praline pecans, Beaver Nuggets, jerky, and gift-basket favorites.

Filters

Buc-ee's Peppermint Saltwater Taffy (12 oz Bag)

Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
12.0oz | $0.66 / oz
In stock

Buc-ee's Peppermint Saltwater Taffy is a 12-ounce bag of individually wrapped, soft-chew candies packed with a cool, refreshing mint flavor. It del...

View full details
Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
12.0oz | $0.66 / oz

Buc-ee's Cinnamon Saltwater Taffy (12 oz Bag)

Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
12.0oz | $0.66 / oz
In stock

Buc-ee's Cinnamon Saltwater Taffy is a 12-ounce bag of individually wrapped, soft-chew candies infused with a warm, spicy cinnamon flavor. It deliv...

View full details
Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
12.0oz | $0.66 / oz

Buc-ee's Peppermint Mints

Original price $5.95 - Original price $5.95
Original price
$5.95
$5.95 - $5.95
Current price $5.95
50.0item | $0.12 / item
In stock

Peppermint Mints are refreshing, designed to freshen breath and provide a burst of invigorating peppermint flavor. Made with natural peppermint oil...

View full details
Original price $5.95 - Original price $5.95
Original price
$5.95
$5.95 - $5.95
Current price $5.95
50.0item | $0.12 / item

Buc-ee's Cinnamon Mints

Original price $5.95 - Original price $5.95
Original price
$5.95
$5.95 - $5.95
Current price $5.95
50.0item | $0.12 / item
In stock

Experience the invigorating taste of cinnamon combined with the cooling sensation of a mint. Cinnamon Mints are formulated to refresh your breath i...

View full details
Original price $5.95 - Original price $5.95
Original price
$5.95
$5.95 - $5.95
Current price $5.95
50.0item | $0.12 / item

Buc-ee's Peanut Brittle

Original price $6.45 - Original price $6.45
Original price
$6.45
$6.45 - $6.45
Current price $6.45
5.0oz | $1.29 / oz
In stock

This Peanut Original Brittle combines crunchy peanuts with caramelized sugar for a classic sweet treat. Thin and crisp, each bite has a buttery fla...

View full details
Original price $6.45 - Original price $6.45
Original price
$6.45
$6.45 - $6.45
Current price $6.45
5.0oz | $1.29 / oz

Buc-ee's Pecan Log

Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
1.0item | $7.95 / item
In stock

The Pecan Log is a treat that combines the rich taste of creamy nougat, caramel, and the crunchy goodness of pecans. Made with quality ingredients,...

View full details
Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
1.0item | $7.95 / item

Buc-ee's 12 Flavor Gummi Bears

Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
12.0oz | $0.66 / oz
In stock

Why settle for a handful of ordinary gummy bears when you can treat yourself to the legendary 12-Flavor Gummi Bears from Buc-ee's? Known for having...

View full details
Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
12.0oz | $0.66 / oz

Buc-ee's Beaver Buddies Animal Cookies

Original price $4.95 - Original price $4.95
Original price
$4.95
$4.95 - $4.95
Current price $4.95
2.0oz | $2.48 / oz
In stock

Recall the good old days of the "animal crackers." These are like those, except somebody about 4 times better. They are the perfect balance of crun...

View full details
Original price $4.95 - Original price $4.95
Original price
$4.95
$4.95 - $4.95
Current price $4.95
2.0oz | $2.48 / oz

Buc-ee's Mini Cinnamon Churro Cookies

Original price $9.95 - Original price $9.95
Original price
$9.95
$9.95 - $9.95
Current price $9.95
8.0oz | $1.24 / oz
In stock

Indulge in the warm, comforting flavors of Buc-ee's Cinnamon Churro Cookies. Each bite is packed with the perfect blend of cinnamon spice and s...

View full details
Original price $9.95 - Original price $9.95
Original price
$9.95
$9.95 - $9.95
Current price $9.95
8.0oz | $1.24 / oz

Buc-ee's Beaver Nuggets Cinnamon Sweet

Original price $5.45 - Original price $8.95
Original price
$5.45 - $8.95
$5.45 - $8.95
Current price $5.45
3.0oz | $1.82 / oz
In stock

Get ready to elevate your snacking game with Buc-ee's Cinnamon Sweet Beaver Nuggets! These iconic, crunchy corn puffs are generously coated in a m...

View full details
Original price $5.45 - Original price $8.95
Original price
$5.45 - $8.95
$5.45 - $8.95
Current price $5.45
3.0oz | $1.82 / oz

Buc-ee's Beaver Nuggets Sea Salted Caramel

Original price $5.45 - Original price $8.95
Original price
$5.45 - $8.95
$5.45 - $8.95
Current price $5.45
3.0oz | $1.82 / oz
In stock

Discover the perfect blend of sweet and salty. Each one is meticulously crafted, capturing the rich essence of caramel complemented by a hint of se...

View full details
Original price $5.45 - Original price $8.95
Original price
$5.45 - $8.95
$5.45 - $8.95
Current price $5.45
3.0oz | $1.82 / oz

Buc-ee's Nuggets and Nug-ee's Variety Bundle

Original price $53.70
Original price $53.70 - Original price $53.70
Original price $53.70
Current price $52.95
$52.95 - $52.95
Current price $52.95
43.0oz | $1.23 / oz
In stock

This is a six-pack bundle of official Buc-ee's Beaver Nuggets and Nug-ees, featuring the classic original sweet corn puff along with five other swe...

View full details
Original price $53.70
Original price $53.70 - Original price $53.70
Original price $53.70
Current price $52.95
$52.95 - $52.95
Current price $52.95
43.0oz | $1.23 / oz
Save $0.75 Save $0.00

Buc-ee's Caramel Popcorn

Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
7.0oz | $1.14 / oz
In stock

Indulge in the delightful fusion of crunchy popcorn and luscious caramel coating with Caramel Popcorn. Each kernel is popped to perfection and gene...

View full details
Original price $7.95 - Original price $7.95
Original price
$7.95
$7.95 - $7.95
Current price $7.95
7.0oz | $1.14 / oz

Buc-ee's Praline Pecans

Original price $20.95 - Original price $20.95
Original price
$20.95
$20.95 - $20.95
Current price $20.95
12.0oz | $1.75 / oz
In stock

Prepare your tastebuds for the ultimate sweet-tooth satisfaction. Buc-ee’s Praline Pecans are an absolute must-have snack that flawlessly marries t...

View full details
Original price $20.95 - Original price $20.95
Original price
$20.95
$20.95 - $20.95
Current price $20.95
12.0oz | $1.75 / oz

Buc-ee's Cinnamon Pecans

Original price $20.95 - Original price $20.95
Original price
$20.95
$20.95 - $20.95
Current price $20.95
12.0oz | $1.75 / oz
In stock

Roasted to ensure a crispy bite, each pecan is generously coated in a light cinnamon glaze, offering a blend of sweetness and spice. Ideal for snac...

View full details
Original price $20.95 - Original price $20.95
Original price
$20.95
$20.95 - $20.95
Current price $20.95
12.0oz | $1.75 / oz

Buc-ee's Bohemian Garlic Snack Stix

Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz
In stock

Take the taste of Buc-ee’s on the road with these classic Pork & Beef Snack Stix Singles! Each stick is packed with bold flavor, high-quality i...

View full details
Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz

Buc-ee's Jalapeno Honey Snack Stix

Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz
In stock

Take the taste of Buc-ee’s on the road with these classic Pork & Beef Snack Stix Singles! Each stick is packed with bold flavor, high-quality i...

View full details
Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz

Buc-ee's Mesquite Snack Stix

Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz
In stock

Buc-ee's Mesquite Pork & Beef Snack Stix deliver bold, smoky flavor in a convenient, individually packaged snack. Made with a savory blend of p...

View full details
Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz

Buc-ee's Teriyaki Snack Stix

Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz
In stock

Take the taste of Buc-ee’s on the road with these classic Pork & Beef Snack Stix Singles! Each stick is packed with bold flavor, high-quality i...

View full details
Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz

Buc-ee's Hot & Spicy Snack Stix

Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz
In stock

Take the taste of Buc-ee’s on the road with these classic Pork & Beef Snack Stix Singles! Each stick is packed with bold flavor, high-quality i...

View full details
Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz

Buc-ee's Steakhouse Beef Jerky

Original price $14.95 - Original price $14.95
Original price
$14.95
$14.95 - $14.95
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz
In stock

The Steakhouse Beef Jerky is a snack for those who crave the authentic taste of a classic steakhouse experience. Seasoned with a blend of savory he...

View full details
Original price $14.95 - Original price $14.95
Original price
$14.95
$14.95 - $14.95
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz

Buc-ee's Hot & Spicy Beef Jerky

Original price $14.95 - Original price $14.95
Original price
$14.95
$14.95 - $14.95
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz
In stock

Spice up your snacks with Hot & Spicy Beef Jerky! At Texas Snax we describe this jerky is a lot of beef, a lot of heat, and a hint of pain. So ...

View full details
Original price $14.95 - Original price $14.95
Original price
$14.95
$14.95 - $14.95
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz

Buc-ee's Teriyaki Beef Jerky

Original price $14.95 - Original price $29.90
Original price
$14.95 - $29.90
$14.95 - $29.90
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz
In stock

At Texas Snax we describe this delicious jerky as a delicious blend of unmistakable sweet and salty taste flavor. This has come to be one of the fa...

View full details
Original price $14.95 - Original price $29.90
Original price
$14.95 - $29.90
$14.95 - $29.90
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz

Buc-ee's Apple Maple Bacon Jam

Original price $15.99 - Original price $15.99
Original price
$15.99
$15.99 - $15.99
Current price $15.99
17.0oz | $0.94 / oz
In stock

At Texas Snax we want you to experience the ultimate flavor trifecta with our Apple Maple Bacon Jam. This 17 oz. jar combines the natural sweetness...

View full details
Original price $15.99 - Original price $15.99
Original price
$15.99
$15.99 - $15.99
Current price $15.99
17.0oz | $0.94 / oz

Authentic Buc-ee's Christmas Food, Snacks, and Sweet Treats

Stock the pantry, fill the stockings, and build gift baskets with Buc-ee's snacks that fit the season. This collection gathers peppermint and cinnamon saltwater taffy, mints, peanut brittle, praline and cinnamon pecans, Beaver Nuggets, caramel popcorn, cookies, jerky, and pantry favorites like Apple Maple Bacon Jam, plus Buc-ee's coffee.

At a Glance:

  • Sweet treats include peppermint and cinnamon taffy and mints, peanut brittle, Pecan Log, Mini Cinnamon Churro Cookies, and Beaver Buddies Animal Cookies.
  • Crunchy favorites include Praline Pecans, Cinnamon Pecans, Cinnamon Sweet and Sea Salted Caramel Beaver Nuggets, and Caramel Popcorn.
  • Savory gifts include Snack Stix, beef jerky, BBQ Sauce and BBQ Rub, Candied Jalapenos, and Apple Maple Bacon Jam.
  • The Nuggets and Nug-ee's Variety Bundle ($52.95) and House Blend coffee make easy gift-basket anchors.
  • Many items are under $15 and also appear in Stocking Stuffers.
  • Sold by Texas Snax, an independent Texas reseller of authentic Buc-ee's merchandise. Texas Snax is not affiliated with or endorsed by Buc-ee's.