Skip to content
We are a third-party reseller and are not affiliated with, endorsed or sponsored by any brand that we resell. All trademarks, trade names are the property of their respective owners. Displayed trademarks are used only for identification. Learn More.
We are a third-party reseller. Learn more.

Buc-ee's Christmas Host & Hostess Gifts

Thoughtful Buc-ee's Christmas gifts for hosts and hostesses, including scented candles, pecans, spa sets, and holiday decor.

Filters

Buc-ee's Praline Pecans

Original price $20.95 - Original price $20.95
Original price
$20.95
$20.95 - $20.95
Current price $20.95
12.0oz | $1.75 / oz
In stock

Prepare your tastebuds for the ultimate sweet-tooth satisfaction. Buc-ee’s Praline Pecans are an absolute must-have snack that flawlessly marries t...

View full details
Original price $20.95 - Original price $20.95
Original price
$20.95
$20.95 - $20.95
Current price $20.95
12.0oz | $1.75 / oz

Buc-ee's Cinnamon Pecans

Original price $20.95 - Original price $20.95
Original price
$20.95
$20.95 - $20.95
Current price $20.95
12.0oz | $1.75 / oz
In stock

Roasted to ensure a crispy bite, each pecan is generously coated in a light cinnamon glaze, offering a blend of sweetness and spice. Ideal for snac...

View full details
Original price $20.95 - Original price $20.95
Original price
$20.95
$20.95 - $20.95
Current price $20.95
12.0oz | $1.75 / oz

Buc-ee's 12 K-Cups House Blend Medium Roast Coffee

Original price $15.95 - Original price $15.95
Original price
$15.95
$15.95 - $15.95
Current price $15.95
12.0item | $1.33 / item
In stock

Experience the balanced flavors of House Blend Medium Roast Coffee, conveniently packaged in 12 single-serving K-Cups. These K-Cups are compa...

View full details
Original price $15.95 - Original price $15.95
Original price
$15.95
$15.95 - $15.95
Current price $15.95
12.0item | $1.33 / item

Buc-ee's Apple Maple Bacon Jam

Original price $15.99 - Original price $15.99
Original price
$15.99
$15.99 - $15.99
Current price $15.99
17.0oz | $0.94 / oz
In stock

At Texas Snax we want you to experience the ultimate flavor trifecta with our Apple Maple Bacon Jam. This 17 oz. jar combines the natural sweetness...

View full details
Original price $15.99 - Original price $15.99
Original price
$15.99
$15.99 - $15.99
Current price $15.99
17.0oz | $0.94 / oz

Buc-ee's Christmas Snow Globe - 2026

Original price $44.95 - Original price $44.95
Original price
$44.95
$44.95 - $44.95
Current price $44.95
In stock

Bring holiday magic home with the official Buc-ee’s Musical Snow Globe! Encased in a classic glass globe, this festive collectible features Buc-ee ...

View full details
Original price $44.95 - Original price $44.95
Original price
$44.95
$44.95 - $44.95
Current price $44.95

Buc-ee's Christmas Cookies Gingerbread House Candle

Original price $39.95 - Original price $39.95
Original price
$39.95
$39.95 - $39.95
Current price $39.95
In stock

Fill your home with the smell of fresh-baked holiday cheer. The Buc-ee's Christmas Cookies Scented Candle brings warm, sweet cookie notes to any ro...

View full details
Original price $39.95 - Original price $39.95
Original price
$39.95
$39.95 - $39.95
Current price $39.95

Buc-ee's Christmas Home Retreat Gift Set

Original price $39.95 - Original price $39.95
Original price
$39.95
$39.95 - $39.95
Current price $39.95
In stock

Give the gift of cozy relaxation with the official Buc-ee’s Holiday Retreat Gift Set! Beautifully presented in a floral pink festive window gift bo...

View full details
Original price $39.95 - Original price $39.95
Original price
$39.95
$39.95 - $39.95
Current price $39.95

Buc-ee's Christmas Red Truck Wooden Ornament

Original price $18.95 - Original price $18.95
Original price
$18.95
$18.95 - $18.95
Current price $18.95
In stock

Bring classic rustic charm to your Christmas tree with the official Buc-ee’s Red Christmas Truck Wooden Ornament! Crafted from layered, natural woo...

View full details
Original price $18.95 - Original price $18.95
Original price
$18.95
$18.95 - $18.95
Current price $18.95

Buc-ee's Christmas Lip Balm Collection

Original price $14.95 - Original price $14.95
Original price
$14.95
$14.95 - $14.95
Current price $14.95
In stock

Treat your lips to festive hydration with the official Buc-ee’s Christmas Lip Balm Collection! Packaged in a decorative, clear snow globe display r...

View full details
Original price $14.95 - Original price $14.95
Original price
$14.95
$14.95 - $14.95
Current price $14.95

Buc-ee's Christmas Luxury Hand Creams - 3 Pack

Original price $12.98 - Original price $12.98
Original price $12.98
$24.95
$24.95 - $24.95
Current price $24.95
In stock

Keep hands soft through the cold winter months with the Buc-ee's Christmas Luxury Hand Creams 3-Pack. Three festive, travel-friendly creams that ar...

View full details
Original price $12.98 - Original price $12.98
Original price $12.98
$24.95
$24.95 - $24.95
Current price $24.95

Buc-ee's Logo Christmas Wooden Ornament

Original price $18.95 - Original price $18.95
Original price
$18.95
$18.95 - $18.95
Current price $18.95
In stock

Trim your Christmas tree with iconic Texas road-trip charm using the official Buc-ee’s Logo Christmas Wooden Ornament! Crafted with a natural woode...

View full details
Original price $18.95 - Original price $18.95
Original price
$18.95
$18.95 - $18.95
Current price $18.95

Buc-ee's Fresh Cut Garland Scented Candle

Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95
Out of stock

The Buc-ee's Fresh Cut Garland Scented Candle brings the crisp, fresh scent of seasonal pine and evergreen into your home. It creates a cozy holida...

View full details
Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95
Sold out

Buc-ee's Roasted Pecans Scented Candle

Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95
Out of stock

The Buc-ee's Roasted Pecans Scented Candle fills your home with the warm, rich fragrance of freshly glazed roasted nuts. It brings the cozy, sweet ...

View full details
Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95
Sold out

Buc-ee's Beaver Nuggets Scented Candle

Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95
In stock

The Buc-ee's Beaver Nuggets Scented Candle fills your room with the iconic scent of sweet, buttery caramel corn. It brings the legendary aroma of B...

View full details
Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95

Buc-ee's Christmas Holiday Spiced Cider Hand Soap & Lotion Set

Original price $29.95 - Original price $29.95
Original price
$29.95
$29.95 - $29.95
Current price $29.95
in stock

Warm up the kitchen or bathroom with the Buc-ee's Christmas Hand Soap & Lotion Set in Holiday Spiced Cider. A matching soap and lotion duo with...

View full details
Original price $29.95 - Original price $29.95
Original price
$29.95
$29.95 - $29.95
Current price $29.95

Buc-ee's Cherry Kolache Scented Candle

Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95
in stock

The Buc-ee's Cherry Kolache Scented Candle brings the mouthwatering scent of sweet cherry filling and warm Texas bakery pastry right into your home...

View full details
Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95

Buc-ee's Signature Scented Candle

Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95
In stock

The Buc-ee's Signature Scented Candle is a jarred candle crafted to fill your space with Buc-ee's iconic fragrance. It brings the familiar, welcomi...

View full details
Original price $19.95 - Original price $19.95
Original price
$19.95
$19.95 - $19.95
Current price $19.95

Buc-ee's Nuggets and Nug-ee's Variety Bundle

Original price $53.70
Original price $53.70 - Original price $53.70
Original price $53.70
Current price $52.95
$52.95 - $52.95
Current price $52.95
43.0oz | $1.23 / oz
In stock

This is a six-pack bundle of official Buc-ee's Beaver Nuggets and Nug-ees, featuring the classic original sweet corn puff along with five other swe...

View full details
Original price $53.70
Original price $53.70 - Original price $53.70
Original price $53.70
Current price $52.95
$52.95 - $52.95
Current price $52.95
43.0oz | $1.23 / oz
Save $0.75 Save $0.00

Authentic Buc-ee's Christmas Host and Hostess Gifts

Bring something memorable to every holiday gathering. This guide collects giftable Buc-ee's favorites for hosts and hostesses, including scented candles, Praline and Cinnamon Pecans, Apple Maple Bacon Jam, spa gift sets, a musical snow globe, and wooden ornaments.

At a Glance:

  • Scented candles include the Gingerbread House candle ($39.95) and Buc-ee's signature scents ($19.95).
  • Edible gifts include Praline Pecans, Cinnamon Pecans, Apple Maple Bacon Jam, House Blend K-Cups, and the Nuggets and Nug-ee's Variety Bundle.
  • Self-care gifts include the Home Retreat Gift Set, Holiday Spiced Cider Hand Soap & Lotion Set, Luxury Hand Creams, and the Lip Balm Collection.
  • Prices range from $14.95 to $52.95.
  • Sold by Texas Snax, an independent Texas reseller of authentic Buc-ee's merchandise. Texas Snax is not affiliated with or endorsed by Buc-ee's.