Skip to content
We are a third-party reseller and are not affiliated with, endorsed or sponsored by any brand that we resell. All trademarks, trade names are the property of their respective owners. Displayed trademarks are used only for identification. Learn More.
We are a third-party reseller. Learn more.

Buc-ee's Christmas Gifts for Dad

Christmas gift ideas for dad and the grill master in your life, from jerky and BBQ rubs to ugly sweaters and tumblers.

Filters

Buc-ee's Steakhouse Beef Jerky

Original price $14.95 - Original price $14.95
Original price
$14.95
$14.95 - $14.95
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz
In stock

The Steakhouse Beef Jerky is a snack for those who crave the authentic taste of a classic steakhouse experience. Seasoned with a blend of savory he...

View full details
Original price $14.95 - Original price $14.95
Original price
$14.95
$14.95 - $14.95
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz

Buc-ee's Teriyaki Beef Jerky

Original price $14.95 - Original price $29.90
Original price
$14.95 - $29.90
$14.95 - $29.90
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz
In stock

At Texas Snax we describe this delicious jerky as a delicious blend of unmistakable sweet and salty taste flavor. This has come to be one of the fa...

View full details
Original price $14.95 - Original price $29.90
Original price
$14.95 - $29.90
$14.95 - $29.90
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz

Buc-ee's Hot & Spicy Beef Jerky

Original price $14.95 - Original price $14.95
Original price
$14.95
$14.95 - $14.95
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz
In stock

Spice up your snacks with Hot & Spicy Beef Jerky! At Texas Snax we describe this jerky is a lot of beef, a lot of heat, and a hint of pain. So ...

View full details
Original price $14.95 - Original price $14.95
Original price
$14.95
$14.95 - $14.95
Current price $14.95
4.0oz | $3.74 / oz

Buc-ee's Original BBQ Sauce

Original price $6.95 - Original price $6.95
Original price
$6.95
$6.95 - $6.95
Current price $6.95
20.0oz | $0.35 / oz
In stock

Bring the legendary taste of the ultimate Texas road trip straight to your backyard! If you've ever sunk your teeth into a chopped brisket sandwi...

View full details
Original price $6.95 - Original price $6.95
Original price
$6.95
$6.95 - $6.95
Current price $6.95
20.0oz | $0.35 / oz

Buc-ee's Candied Jalapenos

Original price $12.95 - Original price $12.95
Original price
$12.95
$12.95 - $12.95
Current price $12.95
20.0oz | $0.65 / oz
In stock

Experience a unique fusion of sweetness and heat with Candied Jalapeños. Made from the freshest jalapeño peppers, that undergo a special candying p...

View full details
Original price $12.95 - Original price $12.95
Original price
$12.95
$12.95 - $12.95
Current price $12.95
20.0oz | $0.65 / oz

Buc-ee's BBQ Rub

Original price $6.95 - Original price $6.95
Original price
$6.95
$6.95 - $6.95
Current price $6.95
5.5oz | $1.26 / oz
In stock

BBQ Rub — a perfect blend of spices and seasonings crafted for meat enthusiasts. Elevate the flavors of your barbecued meats with this expe...

View full details
Original price $6.95 - Original price $6.95
Original price
$6.95
$6.95 - $6.95
Current price $6.95
5.5oz | $1.26 / oz

Buc-ee's Ground House Blend Medium Roast Coffee

Original price $16.95 - Original price $16.95
Original price
$16.95
$16.95 - $16.95
Current price $16.95
12.0oz | $1.41 / oz
In stock

Wake up and smell the Texas-sized excellence! Buc-ee's Ground House Blend Medium Roast Coffee delivers that perfect balance of bold character and s...

View full details
Original price $16.95 - Original price $16.95
Original price
$16.95
$16.95 - $16.95
Current price $16.95
12.0oz | $1.41 / oz

Buc-ee's Bohemian Garlic Snack Stix

Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz
In stock

Take the taste of Buc-ee’s on the road with these classic Pork & Beef Snack Stix Singles! Each stick is packed with bold flavor, high-quality i...

View full details
Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz

Buc-ee's Ugly Christmas Sweater - Santa Beaver Design

Original price $37.95 - Original price $37.95
Original price
$37.95
$37.95 - $37.95
Current price $37.95
in stock

Celebrate the holiday season in style with the Buc-ee's Ugly Christmas Sweater! This fun and festive sweater features Buc-ee’s beloved beaver masco...

View full details
Original price $37.95 - Original price $37.95
Original price
$37.95
$37.95 - $37.95
Current price $37.95

Buc-ee's Flannel Christmas Boxers

Original price $30.95 - Original price $30.95
Original price
$30.95
$30.95 - $30.95
Current price $30.95
in stock

Get into the holiday spirit with these cozy Buc-ee's Christmas Flannel Boxers! At Texas Snax, we’re all about comfort and fun, and these boxers del...

View full details
Original price $30.95 - Original price $30.95
Original price
$30.95
$30.95 - $30.95
Current price $30.95

Buc-ee's Christmas Plaid Boxers

Original price $30.95 - Original price $30.95
Original price
$30.95
$30.95 - $30.95
Current price $30.95
Only 2 left!

Get festive from head to toe with Buc-ee’s Christmas Plaid Boxers! These comfy boxers feature a classic red and black plaid pattern decorated with ...

View full details
Original price $30.95 - Original price $30.95
Original price
$30.95
$30.95 - $30.95
Current price $30.95

Buc-ee's Christmas "Most Famous Beaver" Ugly Sweater

Original price $39.95 - Original price $39.95
Original price
$39.95
$39.95 - $39.95
Current price $39.95
In stock

Win the ugly sweater contest this year with the official 2026 Buc-ee's Ugly Christmas Sweater. This festive green sweater is loaded with holiday ch...

View full details
Original price $39.95 - Original price $39.95
Original price
$39.95
$39.95 - $39.95
Current price $39.95

Buc-ee's Christmas 40oz Tumbler - Ugly Sweater

Original price $49.95 - Original price $49.95
Original price
$49.95
$49.95 - $49.95
Current price $49.95
In stock

Buc-ee's Ugly Sweater Christmas 40oz Tumbler from Yukon Outfitters: a knit-look holiday sweater wrapped around a forest green tumbler, with Buc-ee'...

View full details
Original price $49.95 - Original price $49.95
Original price
$49.95
$49.95 - $49.95
Current price $49.95

Buc-ee's Teriyaki Snack Stix

Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz
In stock

Take the taste of Buc-ee’s on the road with these classic Pork & Beef Snack Stix Singles! Each stick is packed with bold flavor, high-quality i...

View full details
Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz

Buc-ee's Hot & Spicy Snack Stix

Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz
In stock

Take the taste of Buc-ee’s on the road with these classic Pork & Beef Snack Stix Singles! Each stick is packed with bold flavor, high-quality i...

View full details
Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz

Buc-ee's Mesquite Snack Stix

Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz
In stock

Buc-ee's Mesquite Pork & Beef Snack Stix deliver bold, smoky flavor in a convenient, individually packaged snack. Made with a savory blend of p...

View full details
Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz

Buc-ee's Santa in a Truck Yard Inflatable

Original price $219.95 - Original price $219.95
Original price
$219.95
$219.95 - $219.95
Current price $219.95
In stock

Make your house the one everyone slows down for with the 2026 Buc-ee's Christmas Yard Inflatable. Buc-ee brings big holiday cheer to your front yar...

View full details
Original price $219.95 - Original price $219.95
Original price
$219.95
$219.95 - $219.95
Current price $219.95

Buc-ee's Jalapeno Honey Snack Stix

Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz
In stock

Take the taste of Buc-ee’s on the road with these classic Pork & Beef Snack Stix Singles! Each stick is packed with bold flavor, high-quality i...

View full details
Original price $3.95 - Original price $3.95
Original price
$3.95
$3.95 - $3.95
Current price $3.95
3.95oz | $1.00 / oz

Authentic Buc-ee's Christmas Gifts for Dad and the Grill Master

Dad can be tough to shop for, so we gathered Buc-ee's gifts he will actually use and snack on. This guide pairs beef jerky and Snack Stix with BBQ sauce and rub, Candied Jalapenos, House Blend coffee, cozy Christmas boxers, ugly Christmas sweaters, and a 40oz tumbler for the road.

At a Glance:

  • Snacks include Steakhouse, Hot & Spicy, and Teriyaki Beef Jerky ($14.95) and Snack Stix singles ($3.95).
  • Grill and pantry picks include Original BBQ Sauce, BBQ Rub, Candied Jalapenos, and Ground House Blend Coffee.
  • Wearables include ugly Christmas sweaters and plaid and flannel Christmas boxers.
  • Prices run from $3.95 stocking stuffers up to the $219.95 Santa in a Truck yard inflatable.
  • Sold by Texas Snax, an independent Texas reseller of authentic Buc-ee's merchandise. Texas Snax is not affiliated with or endorsed by Buc-ee's.